Gasic pozar idiom

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje toż najznaczniejszy oraz daleko powszechny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co mówi z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze mają największe zastosowanie. W współzależności od posiadanego składu mogą stanowić użytkowane do gaszenia prawie każdych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najciekawszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale robi swoje przeznaczenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne życie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi istnieć wręczana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na tym, że wodę można stosować w każdym miejscu, a parę zdecydowanie w osobnych miejscach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W dłuższych mieszkaniach działanie pary ukazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do różnych substancji, lecz jeszcze zasady ich polecania i przekazywania w region pożaru.