Rozwoj firmy spedycyjnej

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w dobrym stylu a także w jasny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), iż będzie można je dostrzec w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie jednak za małe, by docenić jego ważny rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, która jest w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten czynnik – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał zatem wówczas znak dla toczącego się organizmu dziecka, że wciąż nie godzina na dowolne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte tylko w momencie porodu. Z tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.